A tlvilg szele
2007.11.10. 09:01
„Az let s a hall mezsgyje taln a legtitokzatosabb s legrejtlyesebb dolog az letben. Vajon ki tudn megmondani, hogy hol vgzdik az egyik, s hol kezddik a msik?”
Edgar Ellen Poe
A tlvilg szele
Van-e let a hall utn? Ez az emberisg egyik legsibb s rk krdse is egyben. A keleti vallsok (pl. hinduizmus) gy tartjk, hogy halla utn minden llny jjszletik. A nyugati vallsok szerint a llek rkk l, csupn a test pusztul el. Akrmelyik nzetet is fogadjuk el, a lnyeg, hogy bzunk abban, hogy hallunk utn valamilyen formban mgis folytatdik letnk.
Minden ember tudja, hogy egyszer meg kell halnia. ppen azrt kutatjuk olyan llhatatosan, hogy mi trtnik a hall bekvetkeztvel. A hallkzeli lmnyekrl szl beszmolk nagyon hasonlak, mgis klnbznek egymstl. Kt-hrom smt kvetnek sszesen. Alagt, vakt fny, boldogsg. Nem mindenki megy keresztl a 3 fzison, de legtbbszr tbb helyen megegyeznek. Nhny kutat ebbl azt a kvetkeztetst szri le, hogy a hallkzeli lmny azt bizonytja, hogy nincsen hall, hanem csak tmeneti llapot van, egy msik, kellemesebb llapotba.
Dr. Kenneth Ring (amerikai pszicholgus) mg tovbb megy, s egy j, magasabb tudatllapot ember kialakulsa fel tett evolcis lpsrl beszl. Termszetesen a tudsok tbbsge ktelkedik az effle lltsok megalapozottsgban.
Az ltalnos elfogadott vlemny szerint a test a hall bekvetkeztekor cskkenteni prblja azt a stresszt, amit az ember msklnben rezne. Ez az ers lelki megterhels befolysolja az idegrendszert, s ha mg oxignhiny is prosul, nagy valsznsggel ltomsok s hallucincik lpnek fel. Ez hihet elmlet, m a kutatsi eredmnyek nem mindig tmasztjk al.
Kapcsolat a tlvilggal
Szellemi s fizikai mdiumok
A szellemi mdiumok gyakoribbak. k tvolbalt kpessgeiket kamatoztatjk, vagyis ltjk azokat az elkltztt lelkeket, akiket mi nem hallhatunk.
A fizikai tpus mdium mr ritkbb, nem hagyatkozik az interpretlsra s a vletlenekre. Nem ltja s nem hallja az zeneteket. Nem fogad kls benyoms s nincs szksge arra, hogy kinyissa a szjt. pp gy lehet eredmnyes, ha csak passzv szemll, mintha ppen alszik. Lnyegi hozzjrulsa abbl ll, hogy bsgesen el vannak ltva azzal az letervel, melyet ektoplazmnak hvnak, melyet bizonyos mrtkig minden ember birtokol.
Kzvettk
ltalnossgban azt a szemlyt nevezik kzvettknek, aki kpes zeneteket s tancsokat tovbbtani az e vilgban lknek a tlvilgi szellemeitl. Tgabb rtelemben a kzvett egyrtelmen az, akit korbban mdium nven ismertek.
A kzvetts egy vagy tbb szemlyt rinthet. Gyakorlssal ltrehozhat az a nyugalmi helyzet, amelyben a kzvett kpes a msvilgrl hozz befut zeneteket befogadni. Ezek felhasznlsval knnyebben megoldja a szemlyes problmit, mert tisztbban ltja azokat. Msrszrl viszont a kzvett lehet egyszer mdium is, akin keresztl rkezik meg az zenet. Sok mdium jelents sszegeket keres effajta foglalatossggal. Egyesek szerint brki meg tudja tanulni, hogyan lehet maga is kzvett. Vitathatatlanul olyan terlet ez, amely tg teret nyit a csalsnak.
Mialatt tbben szentl hiszik, hogy szellemek vagy termszetfltti erk vezrlik ket, nhnyan elismerik:
A kzvettsnek semmi kze nincs a termszetflttihez. Az igazi kzvett meditciba, nmaga ltal elidzett transzba merl s kapcsolatba lp a kollektv tudattalannal. Ezltal mert a blcsessg forrsbl.
Az sk szelleme
A jvend tudakolsnak si formja a halott idzs, mr szoksos volt az egyiptomiaknl is. Hittk, hogy a llek, Ka, a hall utn visszatrhet a fldre, klnfle alakokat vehet fel, st l emberbe is behatolhat, „megszllhatja”. A grgknl Homrosz rja le elszr rszletesen az Odsszeiban, hogy mikor hse, rgen elhalt bartaitl akart tancsot krni, ldozott a holtaknak. A halott idzs az korban termszetes jelensg volt, kifejezte a tudomnyok, az kori ember gondolkodsnak fejletlen voltt.
Azonban a trsadalom jelenlegi fejlettsgi fokn is l az emberekben a vgy, hogy a jvre vonatkozan informcikat szerezzenek a holtaktl. A keresztny egyhz mindig gy tekintette a laikus halottidzket, mint akik belekontrkodnak a papok mestersgbe. Az egyhzak gyakorlatilag nem trtk, hogy erre nem hivatott szemlyek rintkezsbe lpjenek a halottakkal.
let a hall utn
Angyalok s mesterek
Szmos filozfiai s vallsi tants szerint az ember letben a legfontosabb dolog a hall. Ezzel persze lehet vitatkozni, m az biztos, hogy seink ntudatra bredse ta mindannyiunkat foglalkoztat az esemny misztikus volta. Aligha akad olyan ember, aki legalbb egyszer el nem gondolkodott volna azon, hogy vajon mi vr r a hall utn.
Bruce Goldberg kutat vlemnye a tmhoz kapcsold tantsokrl:
„Mikor meghalunk, az trtnik, amit elvrunk. Ms szval, a halllal kapcsolatos elvrsaink hatssal vannak a hall valdi lmnyre. A pokol tzeiben vagy mennyorszg fellegeiben val hit sokszor manifesztldik, legalbbis ideiglenesen. Ezek a kpzelgsek hamar eltnnek, s a halotthoz csatlakoznak a Mesterek s Vezetk. Ezek az angyalszer lnyek megprblnak minket segteni abban, hogy hozzszokjunk az asztrlis szinthez. k vezetnek r bennnket fokozatosan arra a felismersre, hogy meghaltunk, mivel nem rznk semmi klnset. Br egy nagyon fontos klnbsg van: ilyenkor minden knyelmetlensgtl mentesek vagyunk. Az j krnyezetnk sokkal kevsb korltozott, mint a fizikai sk, amelyet elhagytunk.
Az asztrlis skon az elhalt rokonaink s bartaink kztt talljuk magunkat. Itt teleptia uralkodik (vagyis a bartaink s rokonaink irnt valdi rzelmeink knnyen ismertt vlnak). Az asztrlis skon nincs kpmutats. Amikor estnknt elalszunk, akkor testenkvli lmnyt tapasztalhatunk meg (ez hasonlt a halllmnyhez). Ez a ltszlagos hall, csak trning a ksbbiekre.
Sokan hivatkoznak arra a bizonyos fehr fnyre. Ez tulajdonkppen egy „expresszvonat” llekskra. Arra a skra, ahol rtkeljk elz leteinket s kivlasztjuk a kvetkezt. A Mesterek s Vezetk, valamint „halott” rokonaink s bartaink azt fogjk tancsolni, hogy jruljunk a fehr fny el. Ha megtesszk, akkor minden jl fog menni. De ha nem tesszk meg, akkor gynevezett „nyugtalan llekk” vlunk s az asztrlis skon maradunk, bizonytalansgban kiltnket s teendinket illeten. Ksrtetknt megfigyelhetnek bennnket fldi szinten, vagy szrevtlenek maradunk s egyszeren csak cltalanul bolyongunk. Mestereink s Vezetink jra s jra emlkeztetnek minket, hogy jruljunk a fehr fny el. De semmi sem knyszerthet erre bennnket.
Kpzeljk el ezt az utat!
pp most haltunk meg. A hallt megelz pillanat taln megrz volt. A mennyorszggal vagy a Pokollal kapcsolatos vrakozsok tltenek el minket. Ekkor nhny ismeretlen lny prbl meggyzni minket arrl, hogy lpjnk a vaktan fehr fny el. Flnk s ellenllunk. Ne feledjk a llek mindig szabad akarattal rendelkezik! Nem nehz megrteni, hogy habozunk csbrbl-vdrbe kerlni, m a llek-szintre jutshoz elengedhetetlen, hogy a fehr fny el jruljunk. Elttnk ll a feladat: Mi vals? Mi a kpzeletbeli? Mi a j? Mi a gonosz? Kik a j bartok? Kik s mik a rosszak? Ezekre a krdsekre kell vlaszt adni mieltt a llek elhatrozza, hogy a fehr fny el lp.
A llek meghozza tlett, hogy kinek vagy minek hisz. Ebben az elhatrozsban segt a tudat llapota a hallkor, a karmikus ciklus, az asztrlis skon lv krnyezet s ms tnyezk. Eltarthat rkig, vagy akr egy vszzadig is, mire a llekvlaszt ad. Egy tapasztaltabb lleknek, aki most fejezte be egy karmikusan pozitv letet, kevesebb idre van szksge, s nagyobb valsznsggel hoz helyes dntst. rdekes mdon a szemly vallsa s a hall lmnye kztt nagyon csekly sszefggs van.
Elszr majdnem minden alkalommal egy lebeg rzst rnak le. A fizikai knyelmetlensgek, amelyeket a hall pillanatban rzett, teljesen megsznnek. Nincs fjdalom s semmilyen ms rzs. Az ember egyszeren lebeg. Nagyon gyakori a bels bke s a nyugalom rzse, ami a flelem teljes hinyval prosul. A lent lv testt gy szemllik, mint ami tbb mr nem rsze az embernek, s valban pontosan ez a helyzet. Azonnal szlelik, hogy van testk, de ez egy teljesen ms tpus test, egszen ms fizikai trvnyeknek alvetve. Ez az asztrltest olyan kpessgek birtokban van, amivel sok olyan dolgot megtehet, amit a fizikai test nem. Pldul az asztrltest keresztl mehet a falon s ajtn, msodpercek alatt ezer mrfldeket tehet meg. Ezen a szinten nem rzkeljk az idt. Az asztrltest birtokban van az elz letek teljes ismereteinek, s a mg vele kapcsolatba kerl emberek gondolataiba is tud olvasni.
Elmletileg, amikor valaki nem hall lmnnyel kapcsolatban tapasztal asztrlis projekcit, akkor egy ezstfonl csatlakozik az asztrltest fejnek hts rszhez s a fldn lv fizikai test gyomorszja tjkhoz. Amg az ezstfonl p, addig a test eleven. Hallkor az ezstfonl elszakad.
A halllmnyek kzl a legmegrzbb s legfontosabb az thalads egy hossz s stt alagton. Sokan a „vkuum” kifejezst hasznljk. gy rzik, az alagtba behznk ket, s ezen az ptmnyen keresztl viszik ket a tloldalra, vagyis az asztrlis skra. Amikor a hipno-terapeuta regresszit vagy progresszit hajt vgre, gyakran azt javasolja, hogy kpzeljk magukat el, amint egy olyan alagtba lpnek be, aminek a vgn fehr fny vilgt. Azt szuggerlja, hogy az elgazs van az alagt vgn. Ha a pciens a jobb oldali utat vlasztja, akkor az elz lethez jut. Ha a bal oldalit, a vglloms a jvend let lesz. Ez a mdszer nagyon sikeres. Ezt hasznljk leggyakrabban az elz vagy jvend letbe vezetshez. Hipnotikus llapotban vagy hallkor ez az tvezet t a kvetkez szintre.
Miutn az ember stabilizlta magt az alagtbl val kijuts utn s hozzszokott a lebegs rzshez, msok jelenltt veszi szre. Itt a Mesterekre s Vezetkre utalunk, akik felajnljk segtsgket s tancsaikat. A pciensek mg a „halott” bartaikrl s rokonaikrl is beszlnek, akik megprblnak segteni nekik. Ez id alatt minden kommunikci teleptia tjn zajlik. Gyakori a melegsg, biztonsg s bels bke rzse. gy rzi szeretik s minden hallflelem elmlik. A fehr fny a halllmnyek tetpontja. Amikor megltjk a fehr fnyt, ami ez alkalommal tiszta fehr fny, majdnem vakt s mgis bks aurjaknt jelenik meg, ez a fny nagyon hasonlt ahhoz a kphez, aminek elkpzelst a fldi skon klnbz gygytsi mdszerekben hasznljuk. (Ha elkpzeljk, hogy beteg testrsznket krlveszi ez a fehr fny, akkor elsegthetjk sajt gygyulsunkat.) Az asztrlis skon a pciens annak veheti legtbb hasznt, ha a fehr fny el jrul, ahonnan a llek-skra kerl, hogy rtkelje elz lett s kivlassza a jvendt. De nem mindenki vlasztja azt, hogy azonnal a fehr fny el jrul, gy nhnyan sok vig, akr szzadokig is az alsbb asztrlis skon vndorolnak, mieltt vgl megteszik ezt a lpst.
A halllmnyek nem mindig kvetik az elbb lert sorrendet. Idksleltetsek lehetnek az egyes lpsek kztt. Nhnyan gyorsan s knnyen elfogadjk a hallt. Msoknak tbb id s irnyts kell, mg elfogadjk a hall gondolatt, nem is szlva arrl, hogy a fehr fny el jruljanak.
Emlkezznk, a hall llapotval kapcsolatos elvrsok is hatssal lesznek a valdi tapasztalatokra. Ha azt vrjuk, hogy glris angyalok vegyenek krl fehr ruhkban, hrfn jtszva, akkor a Mesterek s Vezetk mindent meg fognak tenni, hogy ezt a helysznt teremtsk meg, mert tudjk, hogy az ember szmra ez a legkellemesebb. Ezek a magasabb rend lnyek csak akkor informlnak arrl, hogy hol vagyunk, kik vagyunk s mi a feladatunk, amikor mr knyelmesen rezzk magunkat.
Az elz letbe viv regresszik hallrl szl beszmoli nhnyuk szmra taln nem elegend bizonytk. Szmos klinikai hall llapotban lev pciens beszmolja is rendelkezsre ll, akik vgl letben maradtak.
Termszetesen jogos krds, hogy Bruce Goldberg honnan szerezte behat informciit a hallrl, mikor kitn egszsgnek rvendett knyve megrsa idejn? Nos, Goldberg r csakgy, mint szmos ms kutat, mdiumokon keresztl folytatott beszlgetseket tlvilgi lnyekkel.
Szellemtan
Az ismert esetek tbbsgben a ksrtet a fenyeget bajra figyelmeztetni, vagy hborgatni akarja az lket. Rendszerint ahhoz a helyhez ktdik, ahol lete sorn tartzkodott, ahol boldogtalan volt s szenvedett. Ritka az az eset, amikor nincs kzvetlen mltbeli kapcsolat. Egy adott helyen megjelen ksrtet s a helyszn kztt. Az elgedettsg elvtve fordul el vilgukban, a boldog szellem szinte nmagnak ellentmond kifejezs.
Nagyon sokfle ksrtetrl hallhattunk, s kevs az olyan szably, amely alkalmazhat megjelenskre. A hmrsklet alkalmanknt cskkentsn kvl gy tnik, nem tlzottan befolysoljk a krnyezetet. A vilgts pldul nem lesz fnyesebb, vagy sttebb, br gyakrabban lehet megpillantani ket sttben, fleg sejtelmes flhomlyban, mint ragyog napfnyben.
A legtbb ksrtetrl az a hr jrja, rendszeresen ugyanott jelenik meg, pldul abban a hzban, ahol lt s elhallozott. Ilyenkor rendszerint egyetlen szobban ksrtenek, esetleg abban, amelyben meggyilkoltk ket, de nha szobrl szobra vndorolnak.
|