ZOROASZTRIÁNIZMUS
A Zoroasztriánizmus a legősibb egyistenhit a világ vallásai között. "Állati régi kultusz, 2000 évvel Krisztus előtti." Néhányan úgy hiszik, hogy a Zoroasztrián tanok - a menny és a pokol, a jó és a gonosz harca és egy megváltó messiás - nagyban befolyásolták a Zsidó és Keresztény hitvilágot. Ez egy ősi iráni vallás, hasonló az Észak Indiai és az Észak Európai Viking vallásokhoz.
AHURA MAZDA
Kb. 3500 éve (Krisztus előtt 1200-1600-ban) Perzsiában, Zarathushtra azt prédiálta, hogy csak egy isten létezik, Ahura Mazda, a Bölcsesség Istene. Ahura Mazda volt a kezdet, a vég és mindennek teremtője Zarathushtra szerint. Zarathushtra követőinek hinniük kellett a Zarathushtrián hitvallásokban - Humata, Hukata és Havarastra, amiknek a jelentése Jó Gondolatok, Jó Szavak és Jó Cselekedetek. Az Avesta a legrégibb szentírása a Zoroasztriánizmusban.
DAEVA (DÉVA)
"Azt jelenti, a "sötétség démona" - a zoroasztriánus démonok vadállatian kegyetlenek, tudod.. a legdurvábbak a démonok között, ezek a pitbullok."
Az ősi Perzsa mitológiában démonok voltak, amik betegségeket és járványokat okoztak. Ők voltak Angra Mainyu - másnéven Ahriman - férfi szolgái. A női szolgákat "Drog"-oknak nevezték. Együttesen harcoltak Ahura Mazda és Amesha Spentas ellen.
Igazából a Dévák az Ahurákkal együtt az istenek és lelkek egyfajta osztálya voltak. A késői Perzsa vallásban gyengébb lényekké alakultak, démonokká. Az "ördög" megnevezés az ő nevükből származik.
A Dévák hét fő démonjai: Aesma Daeva, Aka Manah, Indra, Nanghaithya, Saurva, Tawrich és Zarich. |